WHAT HAPPENED...

čtvrtek 21. ledna 2016
Za poslední měsíc se toho stalo strašně moc, ale já neměla čas a hlavně chuť psát. Buď jsem se učila nebo trávila čas v gymu, takže teď doháním resty. O co vlastně jde?

Málem bych zapomněla! I my tu měli sníh..jeden den :D Ale přeci :) Krásně se mi vstávalo.


1. GYM

Na doporučení jsem si z těch mnoha fitek, co tu máme, vybrala Fitness4Less. Chodí tam i mé kamarádky, takže když se nám sejde čas, vyrážíme dohromady. Na 3 měsíce stojí membership 75 liber. V rámci toho můžete chodit jak do gymu, tak na veškeré lekce a také do bazénu a sauny. Nevýhoda je, že nemůžete jen tak přijít, zaplatit vstup a let´s go, vše se platí kartou (a to ve všech gymech v UK, trošku na hlavu no :)) Takže buď si musíte založit účet nebo mít tak skvělou kamarádku jako já, která vám to zaplatí. Naopak se mi moc líbí, jak mají vyřešený vstup, nemusíte tahat žádnou členskou kartu. U vchodu stačí otisk prstu a jste vevnitř. Což je super, protože prst doma nezapomenete, že J

Co se týče lekcí, zatím jsem stačila navštívit dvě a to Step aerobic a Zumbu. Ke Step aerobicu..Upřímně to pro mě bylo celkem zklamání. Těšila jsem se, jak si opět užiju choreografickou lekci, smůla. Lektorka byla moc sympatická, ale se step aerobikem, jak ho znám já, to nemělo nic společného. Možná kdybych nedělala aerobik už odmala a neprošla si loňský rok kurzem na lektorku aerobiku, viděla bych to jinak. Celé to probíhalo asi tak, že lektorka libovolně měnila různé prvky, jak ji zrovna napadlo, a bohužel z toho žádná choreografie nebyla. To by mi až tak nevadilo, ale díky tomu, že některé prvky začínala od pravé, některé od levé, kolikrát mimo hudbu, tak jsem se na tom stepu doslova párkrát přizabila (ono je to těžký, když máte několik let zafixovaný, že všechny prvky se chodí od stejné nohy – pravé + do hudby). Ke konci lekce jsme posilovaly, ale ty posilované svaly už neprotáhly, další chyba. Myslím, že všechny účastnice druhý den musely pěkně skuhrat. Abych zase nezkritizovala úplně vše, dá se říct, že účel hodina splnila. Na začátku kardio, potom posilování, dostala jsem zabrat a druhý den jsem cítila všechny svaly, ale jakou formou to bylo podáno, to mě mírně zklamalo. Na druhou stranu to tu mají lektorky vlastně super, na lekci se nemusí hodiny připravovat s choreografií, lámat si hlavu, jakým stylem ji naučí, přijdou, něco odcvičí a jdou domů. A stejně mají sál plný lidí. How easy! Ve srovnání s Českem je tedy UK s lekcemi aerobiku hodně pozadu (alespoň v tomhle fitku, ale tuším, že jinde to nebude jinak).


Zumba byla úplně jiný kafe. Možná proto, že už jsem raději dopředu nic neočekávala. Ačkoli byla lektorka a vlastně všichni na hodině o poznání starší, odcházela jsem nadšená. Skvělé sestavy a úžasná atmosféra. Všechny paní si každou písničku užívaly naplno, juchaly, křičely, tančily ostošest. Celkově jsem se tam cítila fajn, i když jsem  byla vlastně za "vetřelce" a mohla bych být jejich dcera, všechny včetně lektorky byly moc přátelské. Dokonce mě na konci jedna přišla pochválit, že prý ,, you know how to shake your booty :D". Thank you...kdyby věděla, že už jsem si taky pár lekcí odučila :)

Mimo to jsem začala chodit i pravidelně do posilovny. Vlastě poprvé v životě. Skvělé je, že tu mají místnost speciálně jen pro ženy, kde najdete v podstatě vše, co potřebujete. Ať už stroje, tak i činky, kettleball nebo momentálně mého nej kámoše bosu. A dopoledne, kdy chodím já, tu většinou nikdo není. Snažím se chodit co nejčastěji to jde, minimálně však 3x týdně.
2. COLLEGE

Don´t have words for this. Really!!!

Jak už jsem psala, měla jsem domluvenou schůzku na college a v rámci toho rozřazovací test do kurzů AJ. Přijdu, začnu psát nabušená vědomostmi (fakt jsem na to celkem dřela :)) a učitelka si mě zavolá na ústní, která je také součástí. Ptá se  na různé věci o mně. Všechno jde dobře, celkem mi to mluví. Ale když ze mě vypadne, že jsem tu jako au pair a pouze na rok, zarazí mě. ,,Slečno, ale to jste ve špatném kurzu." What? Takže po několikátem pokusu dostat se do kurzu mě college zařadí špatně. Are you kidding me? Co jsem pochopila, tento kurz byl určen pro cizince, kteří chtějí v UK žít a pracovat a mají spešl zkoušku vyloženě pro Anglii. Ale já potřebuji zkoušku mezinárodní, tzn. PET, FCE atd..Odesílá mě tedy do kanceláře, kde mi oznámí, že tyto kurzy jsou plné. Díky moc....Tak víte co? Já jim na to college pěkně kašlu. Někam, kde je totální zmatek, peníze dávat opravdu nechci, a že jich není málo. Tímto se ze mě stává samouk a vlastně tak trochu boháč (v nadsázce), protože lekce stály opravdu hodně peněz. Nejvíce mě stejně naučí konverzace v běžném životě :)

3. FRIENDS

Bohužel nás spoustu lidí z naší au pair rodinky opustilo. A především mě to hodně zasáhlo, protože odjeli právě ti lidé, se kterými jsem trávila téměř každý víkend (Miss you, my spanish friends!). Ale jak už to v životě bývá, někdo odejde, ale někdo jiný zase přijde. A mně přišla moje nová česká parťačka (takže teď už jsou dvě). Jupíí...Doteď jsem tu byla totiž jediná česká au pair (druhá kamarádka už pracuje), za to Španělek a Francouzek je tu požehnaně. Pro moji AJ už to tak super není, nejvíc pomůže mít kolem sebe cizince, ale mám tu zase o kousek domova více.
Co jste poslední dobou zažili vy? :)

E.

Žádné komentáře:

Okomentovat

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS